Duyurular
Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin değerli üyesi,

Birlik etkinliklerine katkı niteliğinde olan üyelik aidatlarının evvelce T. Vakıflar Bankası Yargıtay Bürosu Şubesi’nin 

00158007290265179

nolu hesap numarasına da yatırılabileceği bildirilmişti.

T. Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğünün bankomat hesabı özelliği arz etmeyen kurum hesaplarının ülke genelinde 1 Ocak 2008 tarihine kadar kapatılması kararı doğrultusunda söz konusu hesap kapatılmış bulunmaktadır.

Bu nedenle üyelik aidatlarının artık söz konusu hesaba yatırılması imkanı kalmamıştır. (Ancak bu hesaba yakın zamana kadar herhangi bir şekilde yatırılan aidatların YARSAV’a ait diğer Vakıflar Bankası bankomat hesabına banka aracılığıyla doğrudan nakli ve üyelik aidatı borcundan düşümü sağlanacaktır.)

Üyelik aidatlarının YARSAV’a ait aşağıdaki banka hesap numaralarına yatırılması imkanı ise devam etmektedir:

1- T. Vakıflar Bankası Yargıtay Büro Şubesi: 
TR40 00015 158 7290265179 nolu Bankomat hesabı

2- Türkiye Ziraat Bankası – Bakanlıklar Şubesi:
TR23000145930739-5001 nolu hesabı

3- PTT Bank 5313590 Nolu Posta Çeki Hesabı

Saygılarımla 06.01.2008
Adli-İdari Yargı


FORUM
Forum Bölümüne ulaşmak için alttaki linki tıklayınız. FORUM


Bu Yazıyı Yazdır Bu Yazıyı Yazdır

YAZ KARARNAMESİ KAPSAMINDA OLAN VE ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANARAK NİHAİ İNCELEME VE KARAR MERCİİ OLAN YÜKSEK KURULA GÖNDERİLEN VE ADALET BAKANLIĞI TARAFINDAN GERİ ÇEKİLDİĞİ ANLAŞILAN KARARNAME TASLAĞININ  BAKANLIKÇA YAPILAN AÇIKLAMADA SANKİ OLAĞAN DIŞI BİR YÖNTEMMİŞ GİBİ  “ BAZI İSİMLERİN GEREKİRSE KARARNAMEYE EKLENMEK ÜZERE TEKLİF EDİLDİĞİ” BELİRTİLEREK BU KONUDAKİ ÖNERİLERİN  GÖRÜLMEKTE OLAN DAVALAR İLE YÜRÜYEN SORUŞTURMALARA DOĞRUDAN MÜDAHALE ETME SONUCUNU DOĞURACAĞINA İŞARET EDİLMİŞTİR.

KARARNAMELER ADALET BAKANLIĞI PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN TASLAK OLARAK HAZIRLANIR VE SON KARAR MERCİ İSE ANAYASAL YÜKSEK KURULDUR. SANKİ SON KARAR KURULA DEĞİL, ADALET BAKANINA AİT BİR YETKİYMİŞ, KURULUN BU KONUDAKİ YETKİSİNİ KULLANMASI BİR YETKİ AŞIMI YA DA SUÇMUŞ GİBİ KAMUOYUNA YANSITILDIĞI BU SURETLE, SİYASAL İKTİDARIN HEM MAĞDURU, HEM SAVCISI OLDUĞUNU DEKLARE ETTİĞİ BAZI DAVALARIN AYNI ZAMANDA YARGICI OLMAK KONUSUNDA KARARLI OLDUĞU ANLAŞILMAKTADIR.   

HER YIL BİNLERCE YARGIÇ VE SAVCININ ELİNDE YÜZBİNLERCE YÜRÜMEKTE OLAN DAVA BULUNMASINA KARŞIN ATAMALARININ YAPILDIĞI VE BUNUN DA HİÇBİR ŞEKİLDE GÖRÜLMEKTE OLAN DAVALARA VE YÜRÜYEN SORUŞTURMALARA MÜDAHALE OLARAK KABUL EDİLMEDİĞİ VE EDİLEMEYECEĞİ BİLİNEN BİR OLGUDUR. SORUŞTURMALARI İSMİ BİLİNEN SAVCILAR DEĞİL CUMHURİYET SAVCILIKLARI, KOVUŞTURMALARI İSE ADI BİLİNEN YARGIÇLAR DEĞİL, MAHKEMELER YAPAR VE SONUÇLANDIRIR. SORUŞTURMALAR VE KOVUŞTURMALAR HİÇ KİMSENİN MALI DEĞİLDİR. MAHKEMELER KADILARA MÜLK DE DEĞİLDİR. ÜSTELİK KURULCA KESİNTİSİZ GÖRÜŞME YAPMA YOLUNDA KARAR ALINARAK GÜNDEME ALINAN KARARNAMENİN BU GEREKÇEYLE VE YASALARA AYKIRI OLARAK  GERİ ÇEKİLMESİ GERÇEKTE TAMAMEN REFERANDUM SONUCUNDA ÇIKABİLECEK OLASI BİR EVET SONUCUNDA TOPYEKUN YARGIYI ELE GEÇİRME PROJESİNDE HİÇ BİR ÖDÜN VERMEMEK DÜŞÜNCESİNDEN KAYNAKLANMAKTADIR. TAM OLARAK YAPILMAK İSTENEN ŞUDUR. YARGIDA  EMİR VE TALİMATLA HAREKET EDEN BİR YAPI OLUŞTURMAK İÇİN YÜKSEK KURULUN KARARNAME ÇIKARMASINA ENGEL OLMAK VE “ADLİYEYİ” ELE GEÇİRME AMACINDA NİHAİ NOKTAYA GELMEK.

YARGIYI BÖLMEK VE ZAYIFLATMAK KONUSUNDAKİ KARARLILIĞIN TAMAMEN YARGI DENETİMİNDEN MUAF TUTULMAK İSTEYEN BİR ZİHNİYETİN PROJESİ OLDUĞU SON GÜNLERDE BAŞBAKAN TARAFINDAN DEMOKRASİNİN GÜVENCESİ YARGISAL DENETİMİN “CÜRET” OLARAK NİTELENDİRİLMESİNDEN DE AÇIKCA ANLAŞILMAKTADIR. YAPILAN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE DE BAKAN VE MÜSTEŞARIN VARLIĞI VE YETKİLERİ AYNEN MUHAFAZA EDİLEREK KURULU İSTEDİĞİNDE KİLİTLEME KARARLILIĞI DA ORTAYA KONULMAKTADIR. BU SON GELİŞME, ADALET BAKANININ OLASI BİR EVETİ BEKLEYEREK OLUŞACAK YENİ KURULU İSTEDİĞİ YÖNDE KULLANMA KARARLILIĞININ DA GÖSTERGESİDİR.

SAYIN MÜSTEŞARA SESLENİYORUZ!…

GÖREVİNİZİ YAPINIZ. KURUL TOPLANTILARINA SİZ KATILMADIĞINIZDA TOPLANTININ YAPILMAYACAĞINI BİLİYORSUNUZ. SİZ 1. SINIF BİR YARGIÇSINIZ. SİYASAL İKTİDARIN NEDENSE KALDIRMAYI UNUTTUĞU ANAYASA’NIN 140/6. MADDESİ İLE BAKANA BAĞLI OLMANIZA RAĞMEN KURUL TOPLANTISINA KATILINIZ. KATILMAZSANIZ BİLİYORSUNUZ Kİ, GÖREVİNİZİ İHMAL ETMİŞ SAYILABİLİRSİNİZ. AMA BİZ BİLİYORUZ Kİ, BUNA RAĞMEN KATILMAZSINIZ, ÇÜNKÜ BAKANA BAĞLISINIZ,  ÇÜNKÜ ASIL VESAYETİ YÜKSEK KURUL DEĞİL BİLİYORSUNUZ Kİ BAKAN VE SİYASAL İKTİDAR YARATIYOR. YAPILAN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE HİÇBİR GÜVENCE VERİLMEYEN VE ÖZELLİKLE İDARİ OLARAK BAKANA BAĞLI BIRAKILAN  BİRİNCİ SINIF YARGIÇLARIN KURULDA HANGİ KOŞULLARDA ÇALIŞABİLECEKLİRİNİ BİZE BÖYLECE GÖSTERİNİZ.

İŞTE ISRARLA BU HÜKÜMLERİN MUHAFAZA EDİLMESİ ASLINDA KURULU BAKANIN MEMURLARINDAN OLUŞAN BİR SEKRETERYA YAPMA KARARLILIĞI DA ORTAYA KOYUYOR. BUGÜN KRİZ DENİLEN ŞEY, BAKANIN DAYATMALARINA SEÇİLMİŞ YARGIÇLARIN KARŞI ÇIKMASIDIR Kİ İDEOLOJİK YAKLAŞIM ASLINDA BU DAYATMADIR. SİYASAL İKTİDARA GÖRE, SİYASAL İKTİDARIN YÖRÜNGESİNDE KALIRSANIZ KRİZ YOK, ANCAK YARGININ KENDİ İÇSEL DİNAMİKLERİ İŞLEDİĞİNDE KRİZ VARDIR.

TÜRK HALKINI YAPILANLARI İZLEMEYE DAVET EDİYORUZ. REFERANDUMUN NE İÇİN YAPILDIĞINI ANLAMAYA DAVET EDİYORUZ. BUGÜN İKİ KİŞİ İLE KURULU ÇALIŞAMAZ HALE GETİRENLERİN ONLARCA KİŞİ İLE BİRLİKTE NASIL BİR ORTAM YARATACAĞINI GÖRMEYE DAVET EDİYORUZ. KRİZLE BESLENENLERİ, DÜŞÜNEN, ÜRETEN, BİLGİSİYLE İNANDIKLARINI VAKARLA DİLE GETİREN YARGIÇLARI TERÖRLE YAN YANA KOYANLARIN, ASLINDA NERDE OLDUKLARINI VE BİR SONRAKİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ SÜRECİ İLE DE NEYİ AMAÇLADIKLARINI GÖRMEYE DAVET EDİYORUZ. YARGIYI KENDİ HİZMETKARI YAPMAYA ÇALIŞANLARA, ÜLKEMİZİN PARÇALARA AYRILMASINA SEYİRCİ KALMAYANLARI TAŞLAMAYA, LİNÇ ETMEYE, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KULLANANLARI,  “HALLETMEYE”  HAZIRLANAN BU ZİHNİYETE İZİN VERMEMEYE DAVET EDİYORUZ. 

                                                                                                                                 YARSAV YÖNETİM KURULU